elya
21 اسفند 1401 - 22:36

شناسایی و آشکارسازی ۱۸ نقطه حادثه خیز در سنندج

سنندج- شهردار سنندج از شناسایی و آشکارسازی ۱۸ نقطه حادثه خیز در سطح معابر این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی روز یکشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی استان کردستان که با حضور فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج صورت گرفت، اظهار کرد: دیدگاه و سیاست اصلی شورا و شهرداری سنندج توزیع عادلانه خدمات در سطح شهر است.

وی افزود: شهرداری سنندج در مسیر خدمت به شهروندان در سه حوزه مهم ورود پیدا کرده و برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام داده است.

شهردار سنندج با بیان اینکه پاسخگویی به معوقات از بعد مالی و خدماتی در مدیریت شهری این دوره مد نظر قرار گرفته است، گفت: نمونه بارز این معوقات در حوزه خدمت رسانی؛ احداث کمپ ماده ۱۶ به عنوان نیاز اساسی و بر زمین مانده در شهر سنندج بود که بعد از ۱۱ سال با همراهی شورا و تلاش شهرداری جامه عمل پوشانده شد.

وی تصریح کرد: نگهداری از امکانات و بسترهایی که در سطح شهر ایجاد و مورد استفاده مردم قرار گرفته از دیگر وظایف تعریف شده مهم در مجموعه مدیریت شهری است.

وی افزود: برنامه‌های مهمی برای آینده در دستور کار قرار گرفته که ایجاد ۱۴۳ هکتاری فضای سبز با هدف ارتقای سرانه فضای سبز و بهره مندی هرچه بیشتر شهروندان، اجرای نهضت آسفالت، اجرای پروژه‌های بزرگ در حوزه رفع مشکلات ترافیکی از جمله این برنامه هاست.

وی عنوان کرد: یکی از مشکلات جدی در شهر وضعیت ترافیکی است که نیاز به برنامه ریزی های لازم و حضور هرچه بیشتر نیروهای راهور در هسته مرکزی شهر داریم.

به گفته وی، کمبود نیروی انسانی در راهنمایی و رانندگی یکی از دلایل مشکلات ترافیکی است که در راستای رفاه حال شهروندان در مجموعه شهرداری حاضریم از همکاران مجموعه به مدت ۲ ماه تا تأمین نیرو، همکاری‌های لازم را با انتظامی استان داشته باشیم.

رشیدی خاطرنشان کرد: انتظار داریم مجموعه انتظامی استان موافقت و همکاری لازم را با مجموعه شهرداری در احداث بلوار ۲۴ متری که میدان ۱۲ فروردین را به بیمارستان توحید وصل می‌کند و نقش مهمی در خدمات رسانی به مردم دارد، داشته باشد.

شهردار سنندج نبود پارکینگ را از مشکلات اصلی در هسته مرکزی شهر عنوان کرد و گفت: در این خصوص نیازمند همراهی انتظامی استان در بحث تهاتر اراضی هستیم تا بتوانیم پارکینگ طبقاتی را در خیابان فلسطین احداث کنیم.

وی تصریح کرد: ساماندهی وانت‌های دستفروشی اقدام ارزشمندی بود که رضایتمندی قابل توجه شهروندان را به دنبال داشت، امیدواریم با همراهی انتظامی استان بتوانیم این طرح را استمرار ببخشیم.

وی ایجاد فضاهای فرهنگی در ۱۶ نقطه سطح شهر را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضاهای بلا استفاده‌ای که نیروی انتظامی دارد می‌تواند به بستر فرهنگی در شهر در راستای خدمات رسانی به مردم تبدیل شود.

رشیدی اظهار داشت: ایجاد ظرفیت‌های مختلف برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم از اهداف اصلی مدیریت شهری است.

وی گفت: هرچه بتوانیم در خدمت شهر و شهروندان باشیم به همان میزان توانسته ایم رضایتمندی و امیدآفرینی را در جامعه افزایش و توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

رشیدی با تأکید بر اینکه هدف ما خدمات رسانی بر اساس نیاز امروز جامعه است، اظهار کرد: در مسیر خدمت رسانی هدفمند و متوازن از تمام ظرفیت‌ها استفاده و بر همین اساس تیم مدیریتی جوان و کارا را تشکیل داده‌ایم.

شهردار سنندج با بیان اینکه کار مطالعاتی چند طرح کلان در مسیر رفع مشکلات ترافیکی انجام شده و در آینده نزدیک وارد فاز اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های کوتاه مدت تا به نتیجه رسیدن این طرح‌ها امری ضروری است تا بتوانیم رضایتمندی شهروندان را فراهم سازیم.

وی از شناسایی ۱۸ نقطه حادثه خیز در شهر سنندج خبر داد و گفت: اقدامات لازم در راستای آشکارسازی این نقاط و نصب دوربین به منظور کاهش تصادفات در این نقاط در حال انجام است.

سایر اعضای شورای اسلامی شهر سنندج نیز در این جلسه با ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود خواستار همراهی هرچه بیشتر در راستای خدمات رسانی به شهروندان و رفع مشکلات موجود در شهر شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1089284